MAŁY MIŚ - MISIOWY BAJARZ

MAŁY MIŚ – MISIOWY BAJARZ

W maju grupy Żabki, Krasnoludki, Jeżyki i Smerfy zrealizowały kolejny moduł projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury pt. „Misiowy Bajarz.”  Dzieci poznały etapy powstawania książek oraz utrwaliły zasady korzystania z nich. Następnie przystąpiły do samodzielnego tworzenia książki z wykorzystaniem metoda storyline, która w dużym stopniu angażuje dzieci - to one są głównymi twórcami i uczestnikami historii, która rozwijana jest podczas zajęć.

Wychowawczynie przeczytały  dzieciom fragmenty opowiadania o przygodach Misia Bruna, a następnie mali twórcy przedstawiali kolejne przygody wesołego Misia. Potem przedszkolaki z bajkopisarzy zmieniły się na ilustratorów i stworzyły samodzielnie rysunki do wspólnie wymyślonej historyjki o dalszych przygodach Misia Bruna. Tak powstały grupowe książki ,,Misiowy Bajarz”. Była to dla dzieci prawdziwa twórcza zabawa literacka.

Jolanta Opara

wychowawczynie