BAZA PRZEDSZKOLA I CZAS PRACY

LOKALIZACJA I CZAS PRACY

Publiczne Przedszkole w Stąporkowie mieści się przy ulicy Słowackiego 1, w scenerii leśnej. Przedszkole jest placówką publiczną zlokalizowaną w piętrowym dużym budynku. Ogrodzony budynek, w którym mieści się przedszkole powstał specjalnie dla potrzeb i celów edukacji przedszkolnej.

Placówka posiada bardzo duży, otoczony zielenią plac zabaw, dzięki  czemu dzieci mają możliwość ruchu na świeżym powietrzu.

W budynku znajduje się 6 sal edukacyjnych, gabinet logopedy, psychologa i pedagoga, blok kuchenny. Sale przedszkolne są wielofunkcyjne, widne, bezpieczne, funkcjonalne,  estetyczne, a także dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym.

WYPOSAŻENIE:

Sale w placówce są duże i przestronne. Wyposażone w nowoczesne sprzęty, meble, innowacyjne pomoce dydaktyczne, które motywują dzieci do aktywności i sprzyjają rozwojowi. W każdej sali znajdują się kąciki zainteresowań takie jak: lalek, czytelnicze, konstrukcyjne, kuchenne, plastyczne, muzyczne. Przedszkole posiada tablicę multimedialną, rzutnik, wyposażenie wyposażenie  do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

CZAS PRACY:

Przedszkole funkcjonuje cały rok szkolny z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący.

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 – 16.30

Dzieci uczęszczają do 6 grup, liczących max. 25 dzieci

Realizacja podstawy programowej (5 godzin dziennie) jest bezpłatna.

Świadczenia udzielane przez przedszkole ponad obowiązującą podstawę programową są odpłatne dla dzieci do lat 6 i wynoszą 1,30 zł za dodatkową godzinę.

Rodzice sześciolatków nie ponoszą opłat za czesne.