MAŁY MIŚ - PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", w celu rozszerzania akcji "Cała Polska czyta dzieciom" a także w ramach Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy do przedszkola mamę jednego z przedszkolaków Panią Joannę Żelazny, która zgodziła się przeczytać naszym wychowankom, przepiękną legendę "O złotej kaczce". Dzieci w ciszy i z zaciekawieniem wysłuchały treści utwory, znakomicie potrafiły odpowiedzieć na pytania organizatorek i z ochotą wzięły udział w krótkim quizie na temat znajomości treści bajek dla dzieci, wykazując się ogromną wiedzą. Świadczy to  o tym, że wychowawcy w przedszkolu oraz rodzice i dziadkowie czytają im wiele książek.

Dziękujemy Pani Joannie za wizytę w przedszkolu oraz miło spędzony czas!

Koordynatorki

Dorota Szreder i Anna Sikora