JESTEM POLAKIEM I EUROPEJCZYKIEM

9 maja świętujemy Dzień Europy  - Święto Unii Europejskiej. Z tej okazji zorganizowaliśmy spotkanie dla dzieci pod hasłem: „Jestem Polakiem i Europejczykiem”. Wykorzystując projekcję multimedialną wprowadziliśmy dzieciaki w świat wartości Unii Europejskiej. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat symboli Unii Europejskiej, poznały ciekawe miejsca, zabytki niektórych państw należących do wspólnoty europejskiej. W trakcie spotkania nasze dzieciaki wykazały się wiedzą o Polsce oraz znajomością kontynentów i niektórych państw należących do UE. Bardzo trafnie rozwiązywały zagadki i wskazywały flagi znanych im państw. Końcowym akcentem spotkania było wspólne zaśpiewanie piosenki „Jestem Polką i Polakiem” i wykonanie pamiątkowych zdjęć. Takie zajęcia odgrywają ważną rolę w kształtowaniu u dzieci świadomości patriotycznej i obywatelskiej.

Anna Aniszewska, Lidia Niewęgłowska i wychowawczynie