MAŁY MIŚ UCZY WRAŻLIWOŚCI

Grupa „Żabki” ramach  projektu edukacyjnego "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" w ostatnich tygodniach realizowała moduł „Mały Miś uczy wrażliwości”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach i zabawach z Małym Misiem, które  uwrażliwiały je na problemy osób niepełnosprawnych, kształtowały postawy tolerancji, akceptacji, wrażliwości i gotowości służenia pomocą. Dzięki uczestnictwu przedszkolaków w Dniu Kolorowej Skarpetki, czyli Światowym Dniu Zespołu Downa oraz Światowym Dniu Świadomości Autyzmu kształtowane są od najmłodszych lat właściwe postawy prospołeczne oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Dzieci  także rozwijały umiejętności  rozpoznawania, nazywania i naśladowania emocji, kształtując u nich wrażliwość emocjonalną i empatię.