DZIEŃ PŁATKÓW ŚNIADANIOWYCH

Śniadanie to jedno z najważniejszych posiłków, które powinno dostarczać organizmowi energii niezbędnej do aktywności podczas całego dnia. Płatki śniadaniowe to jeden z ulubionych produktów spożywanych na śniadanie zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. W 2006r. Amerykańska Federacja Płatków Śniadaniowych ustanawiała  ich święto. W marcu w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Płatków Śniadaniowych, aby promować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe.  Przedszkolaki mogły na śniadanie wybrać ulubione płatki spośród  kilku rodzajów i samodzielnie skomponować posiłek, dodając mleko.  Dzieci ze smakiem i uśmiechem na buziach zjadły zdrowe i pożywne śniadanie, które zapewniło im siłę do nauki  i zabawy na resztę dnia.

Jolanta Opara

Wychowawczynie