DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dnia 9 lutego b.r.  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzieci z najstarszych grup: Biedroneczki, Żabki i Krasnoludki brały udział w pogadance mającej na celu przybliżenie wiedzy na temat  Internetu. Oglądały również  z wielkim  zainteresowaniem filmiki edukacyjne z serii „Sieciaki pl” ,w których były pokazane sytuacje zagrażające bezpieczeństwu dzieci w sieci. Przedszkolaki wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania  z niego. Dowiedziały się że, nie można zawierać znajomości z nieznajomymi osobami z Internetu. Nie można podawać swoich danych. Grając na tabletach czy telefonach komórkowych należy korzystać tylko z gier przystosowanych do wieku dziecka. Często musimy zmieniać hasła w komputerze lub laptopie. Rodzice muszą być czujni i szybko reagować na niebezpieczeństwa jakie grożą w sieci.

Dorota Dyktyńska