DZIEŃ LEGO

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KLOCKÓW LEGO

Z okazji Międzynarodowego Dnia Klocków Lego dzieci z grup: Żabki, Biedroneczki  i Krasnoludki udały się do MGOKiS w Stąporkowie, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych  z wykorzystaniem klocków lego z elementami robotyki,  prowadzonych przez Annę Pietraszek. Oglądały książeczki związane z tematyką. Słuchały wiersza J. Tuwima ,,Lokomotywa" a potem tworzyły z klocków wagoniki, które połączyły z lokomotywą poruszaną przy użyciu laptopa. Młodszym dzieciom również zostały udostępnione klocki lego. Łącząc poszczególne elementy dzieci  pobudzał swoją kreatywność, wyobraźnię i tworzyły ciekawe konstrukcje. Uczyły się wytrwałości, trenowały koncentrację, wspierały motorykę. Zabawa klockami lego dała dzieciom dużo radości, zadowolenia, poczucia satysfakcji.

Anna Aniszewska