DOKARMIAMY PTAKI

DOKARMIAMY  PTAKI

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Stąporkowie nie zapominają o dokarmianiu ptaków zimą, bo wiedzą , że to trudny dla nich czas, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dokarmianie zwierząt zimą, dlatego każda grupa wybrała się na spacer do pobliskiego parku i ogrodu przedszkolnego, aby dostarczyć ptakom pokarmy. Maluchom sprawiło ogromną radość  wrzucanie do karmnika ziarenek słonecznika, zboża, czy zawieszanie kul na gałązce. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc. Dokarmiając ptaki, dzieci  uczą się odpowiedzialności, uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, iż robią coś dobrego. Dziękujemy Nadleśnictwu Stąporków za zaangażowanie w akcje dokarmiania ptaków.

Joanna Żak

Wychowawczynie