PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZAJĄ BIBLIOTEKI

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025".

Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych w ramach realizowanego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odwiedziły biblioteki w Stąporkowie. Przedszkolaki z grup: „Krasnoludki”, „Żabki”,, „Biedroneczki” i „Stokrotki” udały się do Publicznej Biblioteki przy MGOKiS, gdzie w niezwykły świat książek wprowadziła je pani bibliotekarka Anna  Pietraszek, a grupy „Jeżyki” i „Smerfy” do biblioteki szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2, po której przewodniczką była pani bibliotekarka Marzanna Błońska. Panie opowiedziały małym gościom o swojej pracy i o zasadach korzystania z biblioteki oraz  zachęciły do czytania książek. Bibliotekarki przygotowały dla dzieci atrakcyjne zajęcia, podczas których wysłuchały intersujących opowiadań, wykazały się znajomością bajek i baśni, rozpoznały literackie rekwizyty i rozwiązywały zagadki. Każdy przedszkolak  miał możliwość obejrzeć pięknie ilustrowane książki, a najbardziej podobały się książki przestrzenne. Mali czytelnicy wrócili do przedszkola z uśmiechami na twarzach i nową pasją do książek.

Bardzo dziękujemy pracownikom bibliotek za serdeczne przyjęcie, wspaniałą atmosferę oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Koordynator:

Jolanta Opara