MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

W dniu 21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Taki dzień zdarza się raz w roku przypominając nam, że dzieciństwo winno być wolne od trosk. Wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola w Stąporkowie poznały prawa, które przysługują każdemu dziecku niezależnie od wieku, płci, koloru skóry czy miejsca zamieszkania. Prawa dziecka powinny być respektowane przez każdego dorosłego. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia podczas których przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną w ramach akcji organizowanej przez UNICEF oraz otrzymały wcześniej przygotowane przez Panie logopedę Agnieszkę Jędrasik i psycholog Małgorzatę Młynarczyk kolorowe Konwencje Praw Dziecka.  Dzieci musiały uzupełniać luki z brakującymi prawami ucząc się w ten sposób poszanowania praw innych osób i radzenia sobie w sytuacjach naruszania własnych praw. Dzień upłynął nam w atmosferze uśmiechu, radości i wzajemnej życzliwości.

Koordynatorki

Agnieszka Jędrasik