POZNAJEMY ZAWODY - WIZYTA W OŚRODKU ZDROWIA

WIZYTA W OŚRODKU ZDROWIA W STĄPORKOWIE

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z grupy Jeżyków, Stokrotek, Biedronek i Żabek z wychowawczyniami wybrały się 13 i 15 listopada z wizytą do SPOZ w Stąporkowie. Spotkanie zostało zorganizowane z realizacji cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi oraz opierając się na współpracy ze środowiskiem lokalnym. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom zawodu pielęgniarki i zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem ośrodka zdrowia i pracą lekarzy – stomatologa i okulisty  Przełożona pielęgniarek Pani Anita oprowadziła dzieci po Ośrodku i opowiedziała, czym zajmuje sie  pielęgniarka. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są szczepienia, odpowiedni ubiór, zdrowe odżywianie i regularne wizyty u stomatologa oraz mycie ząbków. Przedszkolaki miały okazję zważyć i zmierzyć się. Na koniec spotkania dzieci dostały naklejki z napisem  „Dzielny pacjent” i  kolorowanki,  po czym wesołe i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

Wychowawczynie