ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"...Niepodległa, niepokorna. Zawsze była, będzie jest.

Uskrzydlona bielą orła. Bije rytmem naszych serc.

Niepodległa, niepokorna, Już nie zniknie nigdy z map.

Bo jest NASZA. Bo jest WOLNA. Bo na imię POLSKA ma...”

10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy „Żabki” przygotowały program artystyczny upamiętniający 105 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki przybliżając wydarzenia historyczne, tak wyjątkowo ważne  dla każdej Polki i Polaka. Dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11 w ramach Ogólnopolskiej Akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do Hymnu” wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane wraz z pracownikami przedszkola uroczyście odśpiewali  hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Udział dzieci w takiej uroczystości ma na celu rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną oraz kształtować postawy patriotyzmu i poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego.

Koordynatorzy:

Jolanta Opara