DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzieci i dorośli lubią słuchać bajek. Wprowadzają one czytelnika w magiczny świat, mają olbrzymie wartości dydaktyczne, poznawcze, wychowawcze. Zarówno najmłodsi jak i ci nieco starsi lubią wspominać znanych bohaterów bajkowych. Świetną okazją do tego jest obchodzenie Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W bieżącym roku szkolnym ten dzień świętowaliśmy 7 listopada. Nasze przewodnie hasło brzmiało; „My lubimy bajki…”. W tym dniu odbyła się impreza przebierana. Wszyscy zebrani  - dzieci i dorośli wcielili się w swoją ulubioną postać bajkową i uroczo się prezentowali. W naszej zabawie wzięły udział: Pani Dyrektor Izabela Woźniak oraz Pani Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska i Pani Justyna Kołodziejczyk. W czasie imprezy rozbrzmiewała muzyka, odbyły się bajkowe quizy: słowne, obrazkowe i skojarzeniowe, w których dzieciaki  wykazały się świetną znajomością bajek. Wysłuchaliśmy również bajkę pt. „Trzy świnki”, którą przeczytały uczennice VII klasy ze Szkoły Podstawowej nr2 – Inga i Iza pod opieką nauczyciela Marzanny B. Szybko minął czas na wspólnej zabawie. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Koordynatorzy:

Lidia Niewęgłowska, Dorota Dyktyńska