CODE WEEK - KODOWANIE NA DYWANIE

Od 7 do 22 października trwał Code Week 2023, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Wbrew popularnej opinii – programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi oraz umiejętności matematycznych.
             Nasze przedszkole brało  udział w kolejnej edycji Code Week. W tym roku zabawy w kodowanie na dywanie odbyły się w grupie 4, 5 latków, w grupach BIEDRONECZKI I STOKROTKI. Dzieci podczas zadań  doskonaliły umiejętność zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania oraz kolorowych kubków i łatwo dostępnych materiałów.

koordynator

Dorota Szreder