AKTYWNY PIĄTEK - JESIENNIE, ZDROWO, KOLOROWO I POMYSŁOWO

JESIENNIE, ZDROWO, KOLOROWO I POMYSŁOWO…

Jesień zawitała do nas i obdarowała swoimi darami. Spacerując zbieramy kasztany, żołędzie, jarzębinę, z liści robimy bukiety, podziwiamy jesienne barwy. W sadzie i ogrodzie cieszą nas zbiory owoców i warzyw. Naturalne okazy przyrodnicze gromadzimy w przedszkolu i wykorzystujemy w różnych zajęciach. Przedszkolaki mają okazję do wielozmysłowego ich poznania. Badają, porównują, klasyfikują, liczą, określają wielkość, twardość, kolor, smak, zapach.  Z kasztanów i żołędzi powstają ciekawe ludziki, figurki. Owoce i warzywa wykorzystujemy w zajęciach kulinarnych. Wspólnie z dziećmi przygotowujemy pyszne, zdrowe soki, kompot i szaszłyki owocowe. Jesienne dary są wspaniałą pomocą do rozwijania wszelkiej dziecięcej aktywności.

Wychowawcy