PROJEKT EKOLOGICZNY - "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?"

PROJEKT EKOLOGICZNY

Bądź rozsądny, kupuj mądrze, to nie trudne – ależ skądże.

Dzieci z grupy „Jeżyki” przystąpiły do udziału w projekcie „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” który został przygotowany przez Sanepid i przez cały rok  go realizowały. Na wstępie obejrzały film, który wprowadził w  tematykę projektu. Dzieci miały za zadanie zaobserwować skąd pochodzą produkty, na których znajdują się znaczki ekologiczne.  Dzieci podczas zajęć utrwaliły jak wygląda znaczek ekologiczny wykonując prace plastyczną oraz czym się różnią produkty ekologiczne od innych. Zapoznały się z Piramidą Żywienia, przypomniały sobie co należy jeść i co robić, aby być zdrowym i prowadzić zdrowy styl życia.  Kolejno dzieci wybrały się do sklepu, gdzie z zaciekawieniem wyszukiwały produktów z tym właśnie znaczkiem . Następnie bardzo chętnie  przygotowały sok z cytrusów. Dodatkowo dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „ Skąd się biorą produkty ekologiczne?”  Dzieci na zajęciach obejrzały wiele filmików edukacyjnych dot. zdrowego odżywania. Podsumowując projekt dzieci  rozwiązały quiz na temat zdrowia i ekologii i okazało się, że starszaki posiadają ogromną wiedzę na ten temat.  Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i umiejętności  będą przydatne w życiu codziennym naszych przedszkolaków.

Sylwia Dudzic