WIZYTA U STRAŻAKÓW I W BIBLIOTECE W KOŃSKICH

31 maja Biedroneczki i Żabki z samego rana wyruszyły w podróż do Końskich, gdzie spędziły ciekawie i wesoło czas. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i spotkanie z druhami. Strażacy z uśmiechami na twarzach opowiadali o swojej trudnej pracy, zaprezentowali wozy bojowe i ich wyposażenie. Dzieciaki gasiły "pożar", miały możliwość usłyszenia sygnału nawołującego strażaków do wyjazdu do akcji. Chłopcom najbardziej podobało się i jak mówili ciekawiło zawsze, w jaki sposób strażacy zjeżdżają po rurze do garażu, gdzie znajdują się ich specjalne stroje i samochody. Dzieci na zakończenie podziękowały za miłe przyjęcie wierszem i drobnym upominkiem.

W drodze  do kolejnego punktu wycieczki, którym byłą wizyta w Bibliotece Publicznej przedszkolaki ochłodziły się w strumieniach fontann znajdujących się na  rynku. W Bibliotece panie zaprezentowały dzieciom bogaty księgozbiór i nietypowe książeczki, które można znaleźć u nich na półkach. Niezwykłą atrakcją było poznanie papużki Elzy, mieszkającej w bibliotece oraz oglądanie filmu edukacyjnego.

Na zakończenie wycieczki dzieci dały upust swojej niespożytej energii na placu zabaw w Ogródku Jordanowskim, znajdującym się w Parku Miejskim.

DZIĘKUJEMY STRAŻAKOM I PANIOM BIBLIOTEKARKOM ZA CIEKAWE I POUCZAJĄCE SPOTKANIA.

wychowawcy Biedroneczek i Żabek