DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

GRY PLANSZOWE NA ZAJĘCIACH W PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkolaki w minionym tygodniu obchodziły Przedszkolny Dzień Gier Planszowych. Tego dnia dzieci uczyły się i bawiły wykorzystując rozmaite gry. Nasze przedszkolaki korzystały ze standardowych gier oraz  na zajęciach języka angielskiego wykorzystały matę do kodowania zamieniając ją w duża grę planszową. Utrwalały przy tym słownictwo oraz liczebniki w zakresie 1-10 w języku obcym. Gry planszowe to dobry moment na nauczenie dziecka radzenia sobie z przegraną. Grając  z dzieckiem można zaobserwować jego złość podczas przegranej i jednocześnie pokazując, że to tylko chwilowe uczucie, z którym należy sobie radzić. Dzieci uczone rywalizacji przy pomocy gier planszowych lepiej poradzą sobie z  nią w życiu codziennym, ponieważ uczą się  współpracy, poszerzają słownictwo, a także ćwiczą pamięć i uwagę. Nasze przedszkolaki każdego dnia mają do dyspozycji dużo różnych gier, z których chętnie korzystają.

Sylwia Dudzic