PROJEKT "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla przedszkoli "Kubusiowi Przyjaciele Natury" poświęcony tematyce ekologicznej i przyrodniczej, organizowany przez markę Kubuś. Program umożliwił przyswojenie oraz utrwalenie nowych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz zdrowego trybu życia. Wszystkie materiały edukacyjne zostały skonstruowane tak, by u dzieci rozwijać kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.            Dzieci z radością uczestniczyły w działaniach proponowanych przez autorów programu. Starszaki z  grupy Krasnoludków zrealizowały - Misje Sklep na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie z naturą, przedszkolaki z grupy Żabki -  Misje Przedszkole na tropie zmian klimatycznych, a maluchy z grupy Biedroneczki - Misje Dom na tropie ekonawyków. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak dbać o siebie, dbając   o klimat, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, jak mądrze robić zakupy, że ruch to zdrowie, co to są zmiany klimatyczne i jak można temu przeciwdziałać, dlaczego warto oszczędzać prąd i wodę, po co segregować odpady. Uwieńczeniem  zrealizowanego programu jest otrzymanie certyfikatu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy !

Koordynator Anna Sikora

Wychowawczynie