DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to pierwszy Dzień Wiosny, a także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym roku nasze przedszkole przyłączyło się do tej akcja, a jej  data nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa trzeciego chromosomu w 21 parze.

Obchody tego dnia odbyły dzień wcześniej, wtedy to dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorowe skarpetki nie do pary. Nasze przedszkolaki wysłuchały bajkę oraz obejrzały prezentacje, których celem było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa oraz  dbanie o równe szanse w społeczeństwie. Każda grupa przedszkolna wykonała również prace plastyczce - kolorowe skarpetki z wykorzystaniem różnym technikami plastycznych.

Ten dzień był bardzo kolorowy i uczył dzieci, że wszyscy jesteśmy równi – pamiętamy o tym każdego dnia.

Jolanta Opara

Wychowawczynie