NASZE PRZEDSZKOLE Z DOFINANSOWANIEM W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Jest to kolejna edycja wieloletniego programu nakierowanego na promowanie postaw czytelniczych oraz wzbogacenie bibliotek w placówkach oświatowych realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako operatora Priorytetu 3.

Celem programu jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację projektów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek.

Nasze przedszkole otrzyma 3750 zł. Kwota wsparcia finansowego z budżetu państwa wynosi 3000 zł, wkład własny organu prowadzącego to 750 zł . Środki te przeznaczone  zostaną na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

W czasie realizacji programu przedszkole zorganizuje wydarzenia promujące czytelnictwo takie jak:

• kiermasz książek (oparty na wymianie ),
  • mini spektakl dla grup przedszkolnych,
  • warsztaty plastyczne (tworzenie zakładki do książki, projektowanie okładki ulubionej książki),
  • konkursy plastyczne:  dla młodszych grup -  „Moja ulubiona postać z bajki”,  dla starszych grup - "Moja pierwsza książeczka",
  • udział w Ogólnopolskiej Kampami „Cała Polska czyta dzieciom”.