ZAJĘCIA WSPOMAGAJACE ROZWÓJ DZIECI

ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ DZIECI

W naszym przedszkolu pracują specjaliści, którzy od wielu lat otaczają opieką i wspomagają dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, a także  z trudnościami rozwojowymi uwzględniając ich indywidulane potrzeby i możliwości. Wśród kadry znajdziemy: logopedę, psychologa, terapeutę pedagogicznego oraz pedagogów specjalnych, w tym w zakresie edukacji i terapii dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, oligofrenopedagoga i tyflopedagoga. Specjaliści mają do dyspozycji dwa pokoje, w pełni wyposażone w niezbędny sprzęt i atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Bogaty wachlarz gier edukacyjnych, książek, klocków, układanek, ilustracji czy pomocy o charakterze sensorycznym sprawia, że zajęcia są dla dzieci interesujące. Przedszkole dysonuje także sprzętem multimedialnym, kształtując u przedszkolaków, także tych ze specjalnym potrzebami niezbędne w dzisiejszym świecie kompetencje cyfrowe.

W przedszkolu realizowane są następujące formy wsparcia:

• Wczesne wspomaganie rozwoju
  • Rewalidacja, w ramach kształcenia specjalnego
  • Zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze
  • Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne
  • Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne
  • Zajęcia logopedyczne
  • Indywidualne obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne
  • Zindywidualizowana ścieżka realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego

W zależności od rodzaju zajęć, praca odbywa się w indywidualnym kontakcie z dzieckiem lub w małych zespołach.

Specjaliści udzielają także porad i wsparcia rodzicom, których dzieci mają trudności w tym ważnym dla ich dalszego rozwoju okresie.

Małgorzata Młynarczyk

Jolanta Opara