DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W obecnym czasie zarówno dorośli jak i dzieci nie wyobrażają sobie świata bez komputera i Internetu. Internet daje nam dużo możliwości. Dzięki niemu możemy poznawać świat, zdobywać informacje, przeglądać strony internetowe, oglądać bajki, słuchać muzyki, grać w gry, komunikować się ze znajomymi, a nawet robić zakupy nie wychodząc z domu. W zajęciach związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu uczestniczyły najstarsze grupy przedszkola  "Jeżyki", "Krasnoludki" i "Żabki" w celu ukazania poprzez wspólną zabawę pozytywnego zastosowania Internetu. Trzeba jednak pamiętać, że Internet przynosi też różne zagrożenia. Mogą być nimi nieprawdziwe lub nieodpowiednie dla dzieci treści, za długie korzystanie, niebezpieczne kontakty, przykre komentarze. Przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi pojęciami związanymi z komputerem i Internetem. Obejrzały kreskówkę "Mój Przyjaciel Necio", w której chłopiec Jaś zbudował robota. Necio wprowadza Jasia w wirtualny świat i ostrzega przed "Sieciuchami" - internetowymi potworami oraz zachęca dzieci do odwiedzania serwisu www.necio.pl. Starszaki dzieliły się swoją wiedzą i chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania na temat zalet wynikających z korzystania z Internetu oraz niebezpieczeństw czyhających na dzieci . Na zakończenie każdy uczestnik spotkania twórczo pokolorował przyjaznego robota Necio.

koordynator Anna Sikora