DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wychowawczynie przygotowały wiele ciekawych zabaw i działań przybliżających dzieciom temat dbania o naszą Planetę. Świadomość ekologiczna jest bardzo ważna w wieku przedszkolnym, bo właśnie wtedy powinna zaczynać się edukacja w tym kierunku. Na zajęciach dzieci dowiedziały się o segregacji odpadów, oszczędzaniu energii i wody oraz w jaki sposób dbać o nasze środowisko naturalne, aby nasza Ziemia była piękna i czysta. Dzieci dowiedziały się, co dzieje się dalej z tymi posegregowanymi odpadami, czyli co to znaczy recykling. Poprzez segregacje poznały przedmioty uzyskane z recyklingu.  Aktywność dzieci była różnorodna. Przedszkolaki  wykonywały piękne i ciekawe  prace plastyczne - "Ziemia nasza planeta",  podziwiały otaczającą przyrodę, wspólnie z wychowawczyniami sadziły wiosenne kwiaty.                                                 Na koniec zajęć obejrzały piękną prezentację multimedialną - Dzień Ziemi, następnie odpowiadały na pytanie  - Co ty możesz zrobić dla Ziemi? Wszystkie przedszkolaki postanowiły, że będą przyjacielem Ziemi, a nasza planeta jest najcenniejszym skarbem.

Wychowawczynie