DZIEŃ DZIKIEJ PRZYRODY

ŚWIATOWY DZIEŃ DZIKIEJ PRZYRODY

Świat przyrody jest piękny i tajemniczy, wzbudza zainteresowanie, podziw i szacunek. Celem edukacji przyrodniczej w przedszkolu jest zbliżenie dziecka do tego świata i ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt. 3 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Dzikiej Przyrody i rozmawialiśmy o zwierzętach z Afryki. Nosorożce, słonie, hipopotamy, gepardy, zebry, lwy, szympansy, żyrafy znane są dzieciom z disneyowskich bajek, bogato ilustrowanych książek i albumów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały filmy edukacyjne o zwyczajach i naturalnym środowisku życia tych zwierząt. Były bardzo poruszone słuchając opowiadania nauczycielek o negatywnych skutkach działania człowieka, który przez ostatnie dziesięciolecia wytrzebił naturalne bogactwo Afryki.

Przedszkolaki różnymi technikami wykonywały bardzo ciekawe prace plastyczne, które następnie wykorzystane zostały do interesujących zabaw, słuchały wierszyków, śpiewały piosenki o zwierzętach.

Podsumowując zajęcia nasi wychowankowie stwierdzili, że zwierzęta najlepiej czują się w naturalnym środowisku, trzeba je szanować i zrobić wszystko, żeby podziwiać je  w rzeczywistości a nie tylko w bajkach i archiwalnych fotografiach.

Wychowawczynie