MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

„Dzień Postaci z Bajek”

Dnia 5 listopada nasze przedszkole zamieniło się w Bajkową Krainę. Przedszkolaki wcieliły się w rolę swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Były księżniczki, rycerze, bajkowe zwierzęta, piraci, Czerwony Kapturek, a także wiele innych ulubionych postaci. Tego dnia dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące znajomości bajek, rozpoznawały bajki na podstawie podanych rekwizytów, a także każdy opowiadał swoją ulubioną bajkę. Na koniec przedszkolaki świetnie się bawiły i tańczyły przy bajkowych ścieżkach dźwiękowych.

Dzień Postaci z Bajki jest okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Czytanie dzieciom rozwija ich pamięć, wzbogaca słownictwo,  a także kształtuje odpowiednie postawy moralne.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z bajecznego dnia w naszym przedszkolu.