MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Znalezione obrazy dla zapytania POSTACI Z BAJEK GIF

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to dzień urodzin najbardziej znanegotwórców bajek – Walta Disney’a. Obchody tego święta w naszym przedszkoluprzebiegały pod hasłem „Pokochaj bajek świat”, a gośćmi tego wydarzenia były Panie bibliotekarki Karolina Kalinowska i Anna Grot z Publicznej Biblioteki w Stąporkowie.Podczas zabaw i konkursów dzieci wykazały się bardzo dobrą  znajomością bajek tradycyjnych i współczesnych. Odpowiadały na pytania dotyczące ich treści oraz rozwiązywały bajkowe zagadki.Tego dnia nie zabrakło również piosenek ze znanych bajek, do których przedszkolaki chętnie tańczyły. Na zakończenie Panie bibliotekarki przygotowały niespodziankę z wykorzystaniem pacynek: Złotowłosej, Czerwonego Kaptura, Babci i Wnuczka. To zadanie, które miało na celu rozwinąć kreatywność dzieci oraz przenieść je w świat bajkowej fantazji. Przedszkolaki miały ułożyć własną bajkę, której głównym bohaterem była jedna z pacynek. Dzieci wraz z wychowawczyniami wykazały się dużą pomysłowością, tworząc w grupach bardzo oryginale bajki. Efektem pracy przedszkolaków było powstanie bajek: „Piknik Czerwonego Kapturka” – grupa „Żabki” i „Pszczółki”, „O szalonej babci i smutnym dziadku” – grupa „Krasnoludki”, „O niegrzecznym Jasiu” – grupa „Stokrotki”, „ O starej babuleńce” – grupa „Jeżyki” oraz „O Złotowłosej, która przygotowywała urodzinowy tort jagodowy”.Każda grupa przedszkolna za wykazaniem się znajomością bajek oraz umiejętnością tworzenia własnych została nagrodzona przez Panią Dyrektor Jagodę  Widulińską bajkową książką oraz pamiątkowym dyplomem.

Bardzo dziękujemy Paniom Karolinie Kalinowskiej i Ani Grot za wspólne obchody Dnia Postaci z Bajek  oraz rodzicom za ubranie dzieci w bajkowe bluzeczkii za przyniesienie maskotek będących postaciami z bajek.

Znalezione obrazy dla zapytania POSTACI Z BAJEK GIF Organizatorzy:

Jolanta Opara

Monika Mieszalska