JĘZYK ANGIELSKI TO NIE TYLKO NAUKA...

W NASZYM PRZEDSZKOLU ZAJĘCIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO TO NIE TYLKO NAUKA, ALE I ŚWIETNA ZABAWA !!!

Powszechnie znana jest opinia, iż naukę języków obcych powinno się rozpoczynać jak najwcześniej, gdyż tylko dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny i zdolny do poznawania nowych obcojęzycznych słów. Dlatego też okres przedszkolny jest najlepszym okresem do rozpoczęcia nauki języka obcego. To co nam dorosłym, przychodzi z takim trudem, dla naszych maluchów jest „dziecinnie” proste, gdyż nauka odbywa się zupełnie naturalnie.

W naszym przedszkolu podczas zajęć z języka angielskiego  wykorzystywane są elementy  metody Total Physical Response (TPR), czyli metoda reagowania całym ciałem. Charakteryzuje się ona nauką poprzez ruch, który jest nieodłącznym elementem rozwoju dziecka.  Potrzeba ruchu zaspokajana jest podczas różnych gier i zabaw mających na celu powtórzenie czy utrwalenie omawianych podczas zajęć zagadnień. Zajęcia ruchowe mogą też służyć jako metoda wprowadzania nowego słownictwa czy funkcji językowych. Gry i zabawy językowe dostosowane są do wieku grupy. Zajęcia prowadzone są właśnie w formie zabawy, aby w jak najbardziej przyjazny sposób przybliżyć dzieciom język obcy i zachęcić do jego nauki.

Dzięki ćwiczeniom aktywizującym, dużej ilości ruchu, nauce wierszy i piosenek,  dzieci dużo szybciej przyswajają słownictwo, a tym samym oswajają się z językiem obcym, jakim jest dla nich język angielski.

Każde zajęcia opierają się na powtarzalnym schemacie (rytuały powitalne, pożegnalne itp.), który pozwala dzieciom czuć się dobrze i swobodnie w trakcie ich trwania.

Należy pamiętać, iż poznawanie języka obcego w okresie przedszkolnym to przede wszystkim zabawa z językiem i w języku obcym.