WIZYTA W EKOPRACOWNI W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. STASZICA W STĄPORKOWIE

WIZYTA W EKOPRACOWNI

Pani Anna Misiowiec Dyrektor ZSP im. St. Staszica w Stąporkowie zaprosiła przedszkolaków z okazji Dnia Ziemi do siedziby szkoły. Tym razem nasze przedszkole reprezentowała grupa Biedroneczki i Pani Dyrektor . Mieliśmy ogromną przyjemność brać udział w zajęciach w ramach projektu realizowanego przez szkołę "EKOPRACOWNIA - ZIELONE SERCE SZKOŁY". Zostaliśmy serdecznie przywitani i przyjęci. Braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach przyrodniczych, prowadzonych przez nauczycielkę biologii Panią Edytę Grabowską, która w bardzo interesujący sposób przybliżyła  dzieciom wiadomości o pszczołach, ich budowie, życiu i pożyteczności dla ludzi i roślin. Dzieci poznały dwa żółwie (dwukropka i trzykropka), które próbowały nakarmić. Atrakcją okazał się szkielet człowieka. Nasze przedszkolaki wykazały się dużą znajomością ludzkiej anatomii. Braliśmy także udział w zajęciach praktycznych, podczas których dzieci wykonały prace przestrzenne "motylka i kwiatek". W wykonaniu prac pomagali nam starsi koledzy i koleżanki, uczniowie szkoły. Odwiedziliśmy także pracownię języka angielskiego i zrobiliśmy  pamiątkowe zdjęcia. Było to dla wszystkich, i małych i dużych, bardzo ciekawe i nowe  doświadczenie.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, Pani Edycie, uczniom i wszystkim pracownikom szkoły za zaproszenie,

miło spędzony czas i zdobycie nowych wiadomości i umiejętności.